IR / EN My Happy SVG
جستجوی محصول یا مقاله

سگ ها از جمله موجوداتی به شمار می روند که بسیار اجتماعی هستند. به همین علت علاقه فراوانی به زندگی گروهی دارند. نگهداری از سگ به صورت انفرادی ممکن است برایش بسیار دشوار باشد. علاوه بر این اگر از یک سگ تنها نگهداری کنید، متوجه می شوید که کیفیت زندگی آن به شدت کاهش می یابد. در این بین شاید به دنبال پاسخ این سوال باشید که بهترین همبازی برای سگ چیست؟ هر چند اضافه کردن یک سگ جدید ممکن است بسیار لذت بخش باشد ولی چنانچه نتوانید آموزش های لازم را برای همزیستی آن ها ارائه دهید، ممکن است مشکلاتی در زندگی این حیوانات به وجود بیاورید.
تفاوتی ندارد که سگ شما چقدر اجتماعی یا مودب باشد. با توجه به غریزه این حیوانات، حسادت از جمله ویژگی های بخش زیادی از آن ها شناخته می شود. به همین علت هنگامی که قصد داشته باشید یک رقیب برای آن ها انتخاب کنید، با مشکلاتی در ابتدا مواجه خواهید شد. گاهی اوقات نگهداری همزمان دو سگ با توجه به خصوصیات رفتاری متفاوتی که دارند، دشوارتر از چیزی که به نظر می رسد خواهد شد. با ما همراه باشید تا به شما راهنمای لازم را در این خصوص ارائه دهیم.

سگ ها همدیگر را فعال و سرگرم می کنند

فعالیت زیاد، شادابی و اجتماعی شدن از جمله مواردی به شمار می روند که برای رشد کلی سگ مورد نیاز هستند. بخش زیادی از این کار را خودتان می توانید انجام دهید. در عین حال یک راه حل آسان برای اینکه سگ خود را شاداب تر کنید، انتخاب و خرید سگ دوم است. سگ ها می توانند همدیگر را فعال نگه دارند. علاوه بر این سرگرم شدن دو سگ با یکدیگر آن ها را یاری می کند تا همواره شاداب تر باشند.

 

کمک به کاهش اضطراب دو سگ

جالب است بدانید سگ هایی که سن بالاتری دارند، می توانند به سگ های کم سن و سال تر آموزش های لازم را ارائه دهند. یک سگ پیر با توجه به تجربه ای که دارد، می تواند مسئول آموزش به توله سگ باشد. در واقع توله سگ راهنمایی های لازم را از هم نوع خود که سن بالاتری دارد دریافت می کند. پس از الگوبرداری قادر است که دستورات لازم را به خوبی اجرا نماید.

 

معرفی کردن یک سگ به سگ جدید

اگر به دنبال معرفی یک سگ به سگ جدید هستید باید نکات کلیدی مختلفی را در نظر بگیرید. با توجه به غریزه حسادتی که برخی از نژادها دارند، با پیگیری دستورالعمل های کاربردی می توانید آن ها را به همدیگر معرفی کنید. یکی از مهمترین نکات، شروع کردن از قلمرو بی طرف است. توصیه ما به شما این از ابتدا سگ خود را در مکانی غیر از خانه به بازدید سگ جدید ببرید. پس از این مرحله می توانید هر دو سگ را در خانه نگه دارید. این نکته را نیز در نظر بگیرید که در ابتدا باید اتاق های جداگانه ای برای آن ها تهیه کنید. محل تغذیه نیز جدا باشد. نظارت بر تعامل سگ ها نیز از جمله نکاتی است که در این زمینه حائز اهمیت است. سعی کنید برای معرفی سگ جدید به سگ خود صبر زیادی داشته باشید. گاهی اوقات ممکن است چند روز طول بکشد که سگ های شما با هم دوست شوند. پس از آن به طور کامل می توانید برای معرفی دو سگ به یکدیگر آن ها را با محدودیت های کمتر در کنار همدیگر بگذارید.

 

این صفحه را لایک و به اشتراک بگذارید