IR / EN My Happy SVG
جستجوی محصول یا مقاله

سوالات متداول

سگ ها

اگر سگ من اضافه وزن دارد چه باید بکنم؟

غذای کمتری بدهید یا به غذای کم کالری سگ روی آورید. هرگونه اضافات غذا و غذاهای پرکالری مانند بیسکویت سگ را جدا کنید. به جای آن به دنبال غذاهای پر فیبر و کم کالری باشید. اطمینان حاصل کنید که سگ شما از غذای در نظر گرفته شده برای حیوانات خانگی دیگر در خانه استفاده نمی کند. دامپزشک شما می تواند به شما در محاسبه مقدار دقیق غذای مورد نیاز سگ در هنگام شروع برنامه کاهش وزن کمک کند. مهم است که زیاد غذا ندهید وگرنه سگ شما وزن کم نمی کند. اما به همان اندازه مهم است که به اندازه کافی غذا بدهید، در غیر این صورت سگ شما می تواند خیلی سریع وزن خود را کاهش داده و بیمار شود.

چه زمانی سگ، بالغ در نظر گرفته می شود؟

بر اساس راهنمای دامپزشکی، هنگامی که یک سگ به 90 درصد از وزن مورد انتظار خود برای بزرگسالان می رسد، برای اهداف تغذیه یک فرد بالغ محسوب می شود. رژیم سگ بالغ یا رژیم نگهدارنده حاوی مواد مغذی مناسب برای حیواناتی است که مرحله رشد خود را گذرانده اند. بیشتر رشد توله سگ در سن 6 یا 7 ماهگی اتفاق می افتد، اما نژادهای بزرگ و غول پیکر می توانند تا 12 ماه یا بیشتر به رشد خود ادامه دهند.
چگونه می توانم تشخیص دهم که آیا یک غذا برای حیوان خانگی من مناسب است؟

مراقب وضعیت بدن و خز آن باشید. اگر به نظر می رسد سگ شما در حال غذا خوردن است و خز براق، انرژی زیاد و ظاهر مناسب دارد، غذا به آنها می سازد.

گاهی اوقات، نحوه پردازش یک ماده غذایی یا مواد تشکیل دهنده آن ممکن است مانع از جذب همه مواد مغذی مورد نیاز سگ شما شود. اگر حیوان خانگی شما یک خز نا مرتب دارد و فاقد انرژی است، نوع دیگری از غذا را امتحان کنید. جوزف واکسلاگ، استادیار تغذیه بالینی در کالج دامپزشکی دانشگاه کرنل می گوید، در حیاط خلوت علائم دیگر مشکل را بررسی کنید: مدفوع زیاد ممکن است نشان دهنده مشکل هضم باشد.

به گفته تونی بافینگتون، استاد علوم بالینی دامپزشکی در بیمارستان دامپزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو است. او به صاحبان توصیه می کند که بر تهیه مقدار مناسب غذا و اطمینان از فعال بودن و مشغول شدن سگ ها تمرکز کنند. تقریباً از هر چهار سگ یک سگ اضافه وزن دارد.

گربه ها

غذایی که خودمون میخوریم رو میتونیم بدیم به پتمون؟

غذایی که خودمون میخوریم با ادویه جاته مخصوصا سیر و پیاز و رو توشون استفاده میکنیم که مخصوصا سیر و پیاز فاکتور به شدت خطرناک و ممنوعیه توی سگ و گربه که میتونه باعث کم خونی همولیتیک بشه و به شدت مشکل ایجاد کنه دسته ی سیر و پیاز چه خام و چه پخته باعث مسمومیت شدید میشن.

گربم اصلا میو میو نمیکنه یعنی ممکنه لال باشه ؟

اگر کاملا سالمه و هیچ مشکلی نداره(بعضی بیماریا این مشکلو ایجاد میکنن)
بعضی گربه ها ذاتا و از لحاظ شخصیتی، گربه های ساکتی هستن و بعد ازین، بعضی نژاد ها هم کلا ساکتاً
و دلیل آخر هم ممکنه به دلیل مشکلاتی در ناحیه گلو این اتفاق بیوفته مثل پولیپ های خفیف
بنظرم خیلی نگران نباشید و اگر از اول اینجوری بوده بذارید به حساب تیپ شخصیتی یا حتی اختلال مادرزادی که نگران کننده نیست

گربم وقتی میخواد آب بخوره با پنجه اش ظرفو برعکس می کنه می ریزه زمین!با اینکه آبش تازس چرا؟؟

  • این کار چند تا دلیل داره
    اولیش اینکه برای گربتون اینکار جالبه دوس داره ظرف آب رو تکون بده و وقتی که آب روی سطح میریزه خودشو اونجا ببینه
  • دو. اینکه ترجیح میده از یک منبع آب متحرک آب بخوره
  • سه. اینکه کاسه ی آب رو دوست نداره یا بزرگه یا کوچیکه یا عمیقه پس آب رو میریزن و از روی زمین میخورن
  • چهار. وقتی که ظرف رو چپ میکنه شما بهش آب تازه میدین اینجا یاد میگیره که اگه اینکار رو بکنه توجه شما جلب میشه و باز هم انجامش میده

چند تا کار میتونین انجام بدین

  • یک. کاسه سرامیکی سنگین یا با پایه ی پهن تر بگیرین که به این راحتی ها چپ نشه
  • دو. سینی پلاستیکی زیر ظرف آب بذارین
  • سه. یه آبنما یا منبع آب متحرک برای گربتون فراهم کنین

سگ ها

هنگام تغذیه سگ بالغ باید به چه نکاتی توجه کنم؟

مهمترین نکته ای که هنگام تغذیه سگ بالغ باید در نظر داشته باشید این است که مطمئن شوید سگ شما از رژیم غذایی کامل و متعادل استفاده می کند. با بررسی برچسب های بسته برای چیزی بعنوان statement of nutritional adequacy شروع کنید. باید گفت که مواد غذایی دارای مشخصات مواد مغذی است که توسط انجمن مقامات کنترل خوراک آمریکا (AAFCO) تاسیس شده است یا آزمایشات تغذیه ای طراحی شده با استانداردهای AAFCO را پشت سر گذاشته است.

در statement of nutritional adequacy همچنین باید گفته شود که غذا برای بزرگسالان است یا برای تمام سنین مناسب است. غذای مناسب برای تمام مراحل زندگی حاوی مواد مغذی اضافی مورد نیاز برای رشد است.

رژیم های خانگی می توانند تغذیه کاملی را ارائه دهند، اما اطمینان از این که حیوان خانگی شما ترکیب مناسب پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین ها را دریافت می کند دشوار است. لیزا ام فریمن، استاد تغذیه در دانشکده دامپزشکی کامینگز در دانشگاه تافتس است. او می گوید که اگر قصد دارید یک رژیم غذایی خانگی تهیه کنید، باید با یک متخصص تغذیه معتبر مشورت کنید. متخصص تغذیه می تواند به شما در طراحی رژیم غذایی سالم برای سگتان کمک کند.

تاریخ ما

در مورد اینکه چگونه به مدت 50 سال هر روز با این ارزش ها زندگی میکنیم بیشتر بیاموزید.

بیشتر بدانید

در تماس باشید

از ما سوال بپرسید. یا نحویه ارتباط با ما را بیابید.

بیشتر بدانید

برای آینده ای پایدار

پایداری در هر جنبه ای از فعالیت های روزانه جهانی رویال کنین نقش اساسی دارد.

بیشتر بدانید